Telefon: 733 066 199E-mail: info@krainamarzen.edu.pl

Żłobek i Przedszkole Językowe KRAINA MARZEŃ mieści się w Lublinie przy ulicy Jana Sawy 4 oraz Jana Sawy 6.

Naszymi wychowankami są dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat w żłobku oraz od 3 do 6 lat w przedszkolu. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45-17.00 od września do czerwca. W lipcu i sierpniu istnieje możliwość stworzenia grupy wakacyjnej, do której mogą uczęszczać również dzieci spoza Krainy Marzeń.  Dzieci mają do dyspozycji dwie nowocześnie wykończone i bogato zaopatrzone sale. Każda sala posiada łazienkę dla dzieci znajdującą się bezpośrednio przy sali.

Prawidłowe żywienie

Dbając o rozwój dziecka w czasie intensywnego wzrostu zapewniamy dzieciom odpowiednio zbilansowane posiłki, które zawierają najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Jadłospis jest przygotowany zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych. Przestrzegamy ponadto diet uwarunkowanych zdrowotnie i światopoglądowo. Rodzice codziennie mogą zapoznać się z aktualnym jadłospisem.
W czasie posiłków nasze dzieci mogą jeść w zależności od ich potrzeb. Nie limitujemy posiłków, każde dziecko zawsze może poprosić o dokładkę. Nauczyciele zachęcają również do próbowania nowych dań, ale nie zmuszają dzieci do jedzenia. Przy stole przekazujemy dzieciom zasady dobrego zachowania i ćwiczymy umiejętności posługiwania się sztućcami.

Czas relaksu

Po obiedzie jest czas na relaks i wypoczynek. Młodsze dzieci mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach. Ponieważ indywidualne potrzeby dzieci są bardzo różne, jeśli nie mają one ochoty na spanie, mogą przy spokojnej muzyce przeglądać książeczki, słuchać opowiadań czytanych przez nauczycieli odpoczywając po porannych zajęciach oraz po smacznym przedszkolnym obiedzie.

Zabawy na świeżym powietrzu

Pobyt na dworze to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci bez względu na porę dnia i porę roku. Dzieci oprócz rekreacji na placu zabaw, odwiedzają parki i pobliskie tereny zielone. Każde wyjście na spacer to radość odkrywania świata. Dzieci obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne i przyrodnicze, a nauczyciele starają się wzbudzić w dzieciach jak największe zainteresowanie oraz uwrażliwić je na piękno i bogactwo otaczającej przyrody. Dużą przyjemność sprawiają dzieciom gry zespołowe, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu.

indeks plansza informacyjna PFR pion srodkowa

Placówka skorzystała z "TARCZY FINANSOWEJ POLSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU DLA MIKRO, MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM"